جزییات خبر

سه شنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۸ / ۱۷:۰۰
سرویس : آب
کد خبر : ۳۳۱۶
گزارشگر : ۴
سرویس آب
امتیازی ویژه برای انشعابات غیرمجاز آب

استفاده کنندگان غیرمجاز آب به ادارات آبفا خوزستان مراجعه کنند / فرصت قابل تمدید نیست

· بخشودگی جریمه فقط تا پایان شهریور معاون درآمد و امورمشترکین شرکت آب و فاضلاب خوزستان، از بخشودگی جریمه استفاده کنندگان غیرمجاز از شبکه توزیع آب تا پایان شهریور ماه خبر داد و تاکید کرد: این فرصت به هیچ عنوان قابل تمدید نیست.

(سه شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۸) ۱۷:۰۰

 

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب خوزستان، محسن درفشان با اشاره به راه اندازی سیستم های کنترل نرم افزاری جدید شناسایی تمامی مشترکین آبفا، به افرادی که بصورت غیرمجاز نسبت به برداشت آب از شبکه توزیع اقدام می کنند، موکدا توصیه کرد: اینگونه افراد فقط تا پایان شهریور ماه سالجاری، فرصت دارند نسبت به قانونی نمودن انشعاب و دریافت اشتراک به ادارات آب در شهرهای استان مراجعه  نمایند.

وی تاکید کرد: به جهت رعایت حد انصاف و احترام به مشترکان قانونی شرکت، بعد از پایان این فرصت، بدون هیچ بخشش و چشم پوشی، افرادی که بصورت غیرمجاز از شبکه بهره می برند، به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

درفشان خاطر نشان کرد: برای سهولت در پرداخت حق انشعاب، افرادی که در فرصت اعلام شده اقدام نمایند علاوه بر بخشودگی  جرایم انشعابات غیرمجاز، هزینه حق انشعاب را نیز بصورت اقساط پرداخت خواهند کرد.

معاون درآمد و امورمشترکین شرکت آب و فاضلاب خوزستان ، مشترکین مجاز آب استان به جز شهر اهواز را 710 هزار مشترک اعلام و اذعان داشت: با توجه به حجم تولید آب که با هزینه بالا و به سختی تولید و در شبکه توزیع میشود، می توان گفت یک پنجم مشترکان آب استان بصورت غیرمجاز از شبکه های موجود استان نسبت به برداشت آب اقدام می کنند.

وی توزیع عادلانه آب در بین مشترکین را از اهداف مهم شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان دانست و تاکید کرد:  روزانه حدود 142 هزار انشعاب غیرمجاز،  بیش از 480 هزار متر مکعب آب در شبانه روز به صورت غیرمجاز ، بدون هزینه و مخفیانه مصرف می‌کنند.

درفشان با اشاره به اینکه این مشترکین سبب ایجاد فرهنگ برداشت غیرمجاز آب در استان خوزستان شده‌اند، افزود: مشترکین غیرمجاز ماهانه بیش از 14 میلیون متر مکعب آب مصرف می‌کنند که این مصارف باعث افت فشار، هدر رفت آب و بالا رفتن هزینه‌های تولید و توزیع آب می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به استفتاء مراجع تقلید مصرف آب مشترکینی که در قبال آب مصرفی نسبت به پرداخت آب بها مصرفی اجتناب می‌کنند، حرام است. 

وی در خاتمه به افرادی که بصورت غیرمجاز از شبکه استفاده می کنند، توصیه کرد: با مراجعه به امور مشترکین ادارات آبفا در شهرهای استان، تقاضای مجوز انشعاب قانونی نمایند.

گفتنی است: معاونت درآمد و امور مشترکین شرکت آبفا استان در راستای بالا بردن راندمان کار و کاهش تخلفات طرحهای بسیار خوبی را در دستور کار خود قرار داده و اخیرا موفق به رونمایی از تکنولوژی HI TECK  شده است.

این تکنولوژی در یک فاصله زمانی حدود 5 ماه تمامی مشترکان خانگی، غیرخانگی، تجاری و صنعتی را بر روی نرم افزارGIS  ثبت مکانی نموده و شناسایی مشترکان غیرمجاز، کنترل مامور قرائت، ثبت اطلاعات تکمیلی و پایش مشترکین، کشف انشعاب و اشتراک غیرمجاز از مزایای بهره مندی از این سیستم نرم افزاری و الکترونیکی است.

تنظیم: راشین نجارپور

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان خوزستان
تعداد بازدید : ۴۴۴
(سه شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۸) ۱۷:۰۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید