جزییات خبر

سه شنبه / ۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۸
سرویس : آب
کد خبر : ۳۴۴۷
گزارشگر : ۴
سرویس آب
نوآوری در معاونت مشترکین آبفا خوزستان

قرائت کنتورهای آب با استفاده از تلفن همراه در استان خوزستان

(سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸) ۱۲:۵۸

معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب شهری استان خوزستان از اجرای طرح قرائت کنتورهای آب با استفاده از تلفن همراه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آبفا استان ، محسن درفشان اذعان داشت: 185نفر از ماموران قرائت کنتور ادارات آب و فاضلاب شهرهای استان با استفاده از موبایل های جدید و نرم افزار طراحی شده اقدام به قرائت کنتورهای آب شهروندان و ارسال اطلاعات به امور و ادارات خود برای محاسبه قبوض آب بها می کنند.

وی گفت: موبایل های جدید که جانشین دستگاه های قدیمی pdl  شده است، علاوه بر سبک و کم وزن بودن، کم هزینه تر نیز بوده و نگهداری و تعمیرات آن ساده تر است.

درفشان خاطرنشان ساخت: با نرم افزار نصب شده بر روی تلفن های همراه، امکان انجام انواع پیمایش ها و جمع آوری و تصحیح اطلاعات مشترکین به راحتی قابل انجام است.

معاون خدمات مشترکین و درآمد آبفا خوزستان گفت: علاوه بر این با بهره گیری از سامانه موقعیت یاب جهانی
(جی پی اس) نیز می توان مسیر ماموران قرائت کنتور و موقعیت صحیح مشترکین آب و فاضلاب
  را رصد و در صورت امکان تصحیح نمود.

وی تاکید کرد : افزایش سرعت قرائت کنتور ، کاهش هزینه های فرایند قرائت کنتور، قابل کنترل بودن مراحل کار مامورین قرائت از طریق موقعیت یاب موبایل(GPS) و ثبت زمان حضور مامور، تصویر برداری از کنتور و ثبت تخلفات توسط موبایل در سامانه، امکان قرائت هوشمند کنتور با نصب بارکد برخی از مزایای اجرای این طرح می باشد.

تنظیم: راشین نجارپور

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان خوزستان
تعداد بازدید : ۲۲۱
(سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸) ۱۲:۵۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید