جزییات خبر

دوشنبه / ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ / ۰۹:۱۷
سرویس : فاضلاب
کد خبر : ۳۲۱۱
گزارشگر : ۴
سرویس فاضلاب
برای پنج شهر خوزستان

موافقتنامه طرح احداث تصفیه خانه های جدید فاضلاب مبادله شد

مدیرعامل آبفا خوزستان گفت: موافقت نامه ساخت تصفیه خانه‌های فاضلاب از محل فاینانس برای پنج شهر استان مبادله شد .

(دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷) ۰۹:۱۷

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، صادق حقیقی پور با اشاره به مهم بودن این طرح ها برای حفظ محیط زیست بیان کرد: این طرحها توسط یک شرکت بین المللی ایرانی و با جذب سرمایه گذار خارجی در شهرهای ایذه، اندیمشک، شوش، بهبهان و بستان اجرا می شوند .
وی افزود: افق طرح های فاینانس فاضلاب مدرن در این پنج شهر خوزستان تا افق طرح ١٤٢٥ پیش بینی شده است، این تصفیه خانه ها از جدیدترین نوع تصفیه فاضلاب می باشند که نقش مهمی برای ارتقاء شاخص های بهداشتی و زیست محیطی در این شهرها خواهند داشت.
وی با اشاره به استفاده بهینه از پساب فاضلاب تصریح کرد: با توجه به کمبود آب در کشور ،حفاظت از منابع آبی لازم است تا نسبت به بازچرخانی پساب فاضلاب شهری برای مصارف مختلف از قبیل صنعت و کشاورزی داشته باشیم.
مدیر عامل آبفا خوزستان حفاظت از محیط زیست و حرکت در مسیر سازگاری با کم آبی را از سیاست های مهم آبفا استان برشمرد.
وی همچنین گفت: این پروژه ها به روش EPCF با دعوت سرمایه گذاران خارجی به مناقصه گذاشته شد که یکی از شرکت های بین المللی ایرانی با یک سرمایه گذار چینی برنده این مناقصه شد و توافق اجرایی این پروژه امضاء و بین طرفین مبادله شد.
حقیقی پور با اشاره به اعتبار پروژه فاینانس پنج طرح اظهار داشت: این طرح ها با اعتبار ٥٣ میلیون یورو درشهرهای بهبهان، اندیمشک، ایذه، بستان و شوش آغاز می شود و حدود 135میلیارد ریال نیز برای بهره برداری 2ساله بعد از تکمیل طرح نیز در نظر گرفته شده است.


تعداد بازدید : ۵۹۳
(دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷) ۰۹:۱۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید