جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ / ۱۱:۳۰
سرویس : آب
کد خبر : ۵۵۸۲
گزارشگر : ۴
سرویس آب

شناسایی ۴۸ انشعاب غیر مجاز آب در بندر امام خمینی (ره)

سرپرست اداره آب و فاضلاب بندر امام خمینی (ره) از شناسایی ۴۸ فقره انشعاب و مصارف غیر مجاز آب در نقاط مختلف این شهر و تبدیل آنها به انشعاب مجاز خبر داد.

شناسایی ۴۸ انشعاب غیر مجاز آب در بندر امام خمینی (ره)
(سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۳) ۱۱:۳۰

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، داود چاشیانی گفت: استفاده غیر مجاز آب از سوی برخی افراد با استفاده از انشعاب‌ها و برداشت غیر مجاز از شبکه‌های آبرسانی، اقدامی ناپسند است و علاوه بر آسیب رساندن به تاسیسات، خطوط انتقال و شبکه‌های توزیع آب، اداره آب و فاضلاب بندر امام خمینی(ره)  را در خدمات رسانی به مشترکان، دچار مشکلات مختلفی می‌کند.

وی افزود: کاهش شدید فشار و کمبود آب شبکه توزیع، تحمیل هزینه‌های زیاد، فرسوده شدن، کاهش عمر مفید شبکه توزیع و جمع آوری آب و فاضلاب، هدررفت آب، کاهش فشار شبکه آبرسانی، مصرف بی رویه به دلیل لحاظ نشدن مصرف در هزینه آب بهاء و افزایش هزینه نگهداری به دلیل ایجاد خسارت بر روی شبکه برای استفاده غیر مجاز از آب را از جمله مشکلات ناشی از استفاده غیر مجاز از آب هستند.

چاشیانی با بیان اینکه بیشترین انشعاب‌های غیرمجاز اداره آبفای بندر امام خمینی(ره) مربوط به مناطق حاشیه نشین است، ادامه داد: نبود زیرساخت مناسب، وجود انشعاب‌های غیرمجاز آب به تعداد زیاد، نصب مستقیم پمپ بر روی شیر، شبکه معیوب و غیر استاندارد، هدر رفت بسیار زیاد آب و نیز نبود مخزن از مشکلات آبرسانی به این شهر است.

سرپرست اداره آب و فاضلاب بندر امام خمینی (ره) از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه بهره برداری غیرمجاز از شبکه توزیع آب مراتب را در اسرع وقت از طریق سامانه تلفنی ۱۲۲ اطلاع دهند تا با متخلفان برخورد شود.

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
تعداد بازدید : ۱۶۰
(سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۳) ۱۱:۳۰
http://news.abfakhz.ir/u/549
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید