جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ / ۱۳:۴۷
سرویس : آب
کد خبر : ۵۵۸۴
گزارشگر : ۴
سرویس آب

جزئیات روند پیشرفت پروژه‌های آب و فاضلاب خوزستان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با بیان اینکه در تمامی شهرستان‌های استان پروژه‌های عمرانی شرکت فعال است، گفت: مشکل آبگرفتگی در اهواز و تکمیل پروژه نیمه تمام شبکه فاضلاب این شهر در اولویت دولت سیزدهم قرار گرفت و هم اکنون به پیشرفت قابل قبولی رسیده است.

جزئیات روند پیشرفت پروژه‌های آب و فاضلاب خوزستان
(سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۳) ۱۳:۴۷

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، صابر علیدادی به جزئیات اجرای طرح های آب و فاضلاب استان پراخت و گفت: هم اکنون ۱۰۰ درصد جمعیت شهری تحت پوشش خدمات آبرسانی هستند و با اجرای طرح‌های آبرسانی و محرومیت زدایی در روستاهای استان جمعیت روستایی نیز تحت پوشش خدمات آبرسانی قرار خواهند گرفت.

علیدادی با اشاره به اقدامات عملی انجام شده به منظور آبرسانی و ارتقاء سطح پایداری تامین آب شربشهرها و روستاهای استان در بیش از ۱۳۷۰ روستا تصریح کرد: تاکنون پروژه های موردنظر در ۴۸۴ روستا تکمیل و انجام شده است. در ادامه و برای تکمیل کل پروژه ها در مرحله دوم که شامل ارتقاء کیفی آب شرب و بعضاً اصلاح شبکه توزیع، خطوط انتقال، مخازن ذخیره و تأسیسات است،  برنامه ریزی لازم در شرکت آب و فاضلاب خوزستان انجام شده و بخش های زیادی در قالب قرارداد طرح محرومیت زدایی، صندوق توسعه ملی، اعتبارات ملی، استانی، تنش آبی، مسئولیت های اجتماعی وزارت نفت، گروه های جهادی، خیران و سایر منابع اعتباری در حال انجام است.

وی به اجرای ۱۸ پروژه در قالب ۵۰۲ روستا و ۱۵ شهرستان و اجرای ۲۵۳ کیلومتر خطوط انتقال آب در سال ۱۴۰۲ ( ۲۲۲ کیلومتر طرح جهاد آبرسانی) اشاره کرد و افزود: احداث ۵ باب مخزن ذخیره بتنی به ظرفیت مجموع ۱۲۵۰۰ متر مکعب، حفاری و تجهیز ۱ حلقه چاه آب شرب و افتتاح آبرسانی به ۴۰ روستا، آبرسانی و ارتقای سطح پایداری در ۴۸۴ روستای استان، احداث ۴ باب آب شیرین کن روستاهای آبادان، شهرهای آبادان، خرمشهر و هندیجان به ظرفیت کلی ۷۴هزار مترمکعب در شبانه روز که در مرحله مناقصه و انتخاب سرمایه گذار است، از دیگر اقدامات این شرکت است.

وی با اشاره به اینکه احداث و بازسازی ۱۳ باب مخزن ذخیره آب با حجم کلی ۸۱۰۰ مترمکعب به اتمام رسیده و در مدار بهره‌برداری است، خاطر نشان کرد: احداث و بازسازی ۶۱ باب مخزن ذخیره آب با حجم کلی ۲۰۶هزارمترمکعب درحال اجرا و در دست اقدام و افزایش ظرفیت تأمین آب به میزان ۳۲۲هزار مترمکعب در روز از دستاوردهای آبفا خوزستان در بخش آبرسانی است.


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با بیان اینکه از ابتدای سال ١٤٠٢ با انجام عملیات اجرایی فاضلاب پیشرفت فیزیکی طرح های فاضلاب استان به جز اهواز از ۵۷ درصد به ۶۱ درصد افزایش یافته است، افزود: این پروژه‌ها در قالب ۱۵ طرح در ۱۸ شهر استان در حال اجرا هستند که منجر به افزایش درصد بهره‌مندی مشترکان از خدمات فاضلاب از ۴۰ درصد به ۴۳ درصد شده اند.

وی ساماندهی و تکمیل شدن پروژه فاضلاب اهواز، افتتاح تصفیه خانه‌های فاضلاب آبادان و خرمشهر، آبرسانی به روستاهای دارای مشکل و استفاده از ظرفیت پساب تصفیه خانه های فاضلاب برای صنایع و ایجاد درآمد پایدار را از مهمترین اولویت های این شرکت در سال ۱۴۰۳ عنوان کرد.

وی اجرای ۳۱۷ کیلومتر شبکه اصلی و فرعی فاضلاب در دولت سیزدهم در کلانشهر اهواز را یکی از مهمترین اقدامات سال ١٤٠٢ عنوان کرد و گفت: تلاش می شود در سال ۱۴۰۳ ورودی های فاضلاب به رودخانه کارون را حذف کنیم که این اقدام برای خوزستان بسیار حائز اهمیت است.

تنظیم: راشین نجارپور

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
تعداد بازدید : ۱۸۳
(سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۳) ۱۳:۴۷
http://news.abfakhz.ir/u/545
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید